february, 2019

08feb19:0023:00Folkowy wieczór w Młynie: Huskarl i Fleurdelis / GnieznoEvent Type :koncertEvent Type 2:woj. wielkopolskie

more

Event Details

Folkowy wieczór w Młynie! Zagrają:

Zespół Muzyki Dawnej „Huskarl” (Gniezno)

Zespół wykonuje europejską muzykę dawną. Podzielić ją można na: średniowieczną, renesansową, etniczną i folk (m.in. muzyka bretońska, bałkańska, węgierska, celtycka, słowiańska). Są to pieśni i tańce, które przetrwały do dziś bądź są współczesną interpretacją ich dawnych odpowiedników.

Fleurdelis (Warszawa)

Fleurdelis – Kwiat Lilii. Zespól folkowy, założony w natchnieniu krakowskich kamienic, w maju 2015 roku. Troje przyjaciół postanowiło połączyć swoje doświadczenia oraz pasje, aby stworzyć projekt oparty na muzyce dawnej oraz ludowej, z wpływami współczesnych gatunków muzycznych. W swym założeniu zespół miał być krakowskim „streetbandem”, wpasowującym się w koloryt Renesansowego Miasta, dźwiękami fletu rozpraszając krakowską codzienność. Jednak bardzo szybko grupa wyszła poza Kraków, dając między innymi koncert w klasztorze w Sulejowie,w ramach festiwalu Kolory Polski. Przełomem okazał się koncert na olsztyńskim festiwalu filmowym Bluebox, podczas którego zespół zaprezentował program z muzyką filmową we własnych aranżacjach – bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Obecnie każdy sezon, to ponad trzydzieści koncertów, turniejów i festiwali średniowiecznych w całej Polsce.

Bilety:

15 pln – przedsprzedaż

20 pln – w dniu koncertu

8 lutego gnieźnieński Młyn wróci do czasów średniowiecza…
Zapraszamy na koncert pełen baśni, legendy i muzyki przodków! W repertuarze muzyka średniowieczna, celtycka, folkowa a nawet współczesna!

Time

(Friday) 19:00 - 23:00

Location

Klub Muzyczny MŁYN

ul. Roosevelta 50, Gniezno

Organizer

Klub Muzyczny MŁYNul. Roosevelta 50, Gniezno

Share This
X