april, 2019

23apr(apr 23)19:0028(apr 28)05:00Festiwal Wszystkie Mazurki Świata | WarszawaEvent Type :festiwal,koncert,targowisko instrumentów,zabawa tanecznaEvent Type 2:woj. mazowieckie

more

Event Details

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata to wiosenny karnawał w sercu Warszawy, święto tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu. To koncerty i potańcówki z udziałem najlepszych kapel wiejskich, wybitnych muzykantów i ich uczniów. To warsztaty, zajęcia dla dzieci, Targowisko Instrumentów i spotkania z twórcami z całej Polski. A na koniec Noc Tańca – 10 godzin świetnej muzyki, ponad 30 kapel i taneczne szaleństwo do rana. To święto ludzi z pasją!

Spis wydarzeń dudziarskich na festiwalu:

WTOREK

Mazowiecki Instytut Kultury | Elektoralna 12

koncert i potańcówka

Stara tradycja + klub Festiwalowy

Wśród uczestników koncertu znalazły się dwie kapele koźlarskie: „Drajka” i „Ze sini”

Bilety: 20 zł, do nabycia na miejscu, przed koncertem.

ŚRODA

17:00-18:30

Państwowe Muzeum Etnograficzne | Kredytowa 1

koncert interaktywny oraz warsztaty

„La la gąski na gałązki” – spotkanie z tradycjami Biskupizny

Zapraszamy na zabawy, tańce i gawędy prosto z Biskupizny! Dzieci poznają tradycyjne piosenki biskupiańskie, wyliczanki i zabawy taneczne oraz biskupiański taniec – wiwat. Będą miały okazję poznać tutejsze instrumenty – skrzypce podwiązane i dudy typu gostyńsko-rawickiego. Na spotkaniu pojawi się też „kopczorka”, która zaprezentuje tajniki najbardziej charakterystycznego, biskupiańskiego elementu stroju kobiecego – czepka w formie „kopki”.

Spotkanie dla dzieci od lat 5 (ale młodsze mogą się bawić razem z rodzicami). Bilety: 25 zł. za osobę dorosłą + jedno dziecko, każde kolejne dziecko – 10 zł, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (płaci tylko opiekun). Dorosły bez dziecka 20 zł. Obowiązuje rezerwacja, pod adresem: rezerwacje@ethnomuseum.pl lub telefonicznie: 22 696 53 80, od wtorku do piątku w godzinach 08.00 – 12.00

CZWARTEK

17:00-18:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne | Kredytowa 1

zabawy dla dzieci

Till-ill-lippu-linnassid – ogród estońskich gier i tańców

„Till-ill-lippu-linnassid” nie znaczy nic, to takie nasze „La -la -li-oj -jo- joj!”. Ale za tą sympatyczną nazwą estońskiej zabawy kryje się „bogaty ogród” zabaw ze śpiewem, w które kiedyś bawili się i dorośli i dzieci. Współcześnie do użytku przywraca je od lat w Estonii grupa miłośników i znawców tematu, jedną z nich jest Leanne Barbo.

Spotkanie dla dzieci od lat 5 (ale młodsze mogą się bawić razem z rodzicami). Bilety: 25 zł. za osobę dorosłą + jedno dziecko, każde kolejne dziecko – 10 zł, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (płaci tylko opiekun). Dorosły bez dziecka 20 zł. Obowiązuje rezerwacja, pod adresem: rezerwacje@ethnomuseum.pl lub telefonicznie: 22 696 53 80, od wtorku do piątku w godzinach 08.00 – 12.00

CZWARTEK-PIĄTEK

11:00 – 18:00

Centrum Promocji Kultury Praga Południe | Podskarbińska 2

pokaz instrumentów

Zapraszamy – ta okazja nie powtarza się często – wejdź pod dach Pracowni, spaceruj wśród powstających na Twych oczach instrumentów, nieznanych narzędzi i wiórów. Zadaj milion pytań, albo ani jednego, patrz, słuchaj i zastanów się czy nie jest to przygoda dla Ciebie!

Spotkamy tam m.in.:

Przemek Ficek z Jeleśni (dudy żywieckie / fujarki)

Anton Korolev z Poznania (dudy galicyjskie, szwedzkie, instrumenty dawne)

wstęp wolny

SOBOTA

Forteca | Zakroczymska 12

warsztaty oraz pokazy instrumentów

Na Targowisko Instrumentów zapraszamy wystawców z Polski, Europy i całego świata, prezentujących instrumenty: tradycyjne, lutnicze, historyczne, rekonstruowane a także autorskie. Wzorem lat ubiegłych w Fortecy będziemy gościć też osoby reperujące instrumenty, stroicieli, kolekcjonerów, muzykantów, badaczy, muzykologów i muzealników.

Wystawę różnorodnych instrumentów, która wypełnia całą Fortecę, łączymy z koncertami, warsztatami, pokazami pracy, teatrem, spontanicznym muzykowaniem i bogatym programem dla dzieci.

Podczas targowiska dudy usłyszymy kilkukrotnie.

12:10 ESTOŃSKIE GRY I ZABAWY dla dzieci – poprowadzi Leanne Barbo.

13:10 MUZYCZNA ŁĄKA – Józef Broda z córką Katarzyną – góralskie opowieści dla dzieci w każdym wieku!

15:20 TAŃCE WIELKOPOLSKIE, prowadzenie – Katarzyna Helpa I Romuald Jędraszak.

16:20 „KOŃ” i inne tańce żywieckie, prowadzenie – Marta Słowik-Bałaś, Przemek Ficek, Marcin Blachura.

19:00 NOC TAŃCA

Leanne Barbo (dudy estońskie)

Przemek Ficek (dudy żywieckie)

 

 

Time

23 (Tuesday) 19:00 - 28 (Sunday) 05:00

Location

Zakroczymska 12, Warszawa

X